Kontrast:

KontaktAktualności wydziałowePracownicyPlany zajęć

Wydział Nauk Technicznych - ARCHITEKTURA

Uczelnia Student Miasto Rekrutacja

 Olimpiada Budowlana w nyskiej "Budowlance"

W sobotę   29 lutego 2020 r.  w Zespole Szkół Technicznych w Nysie odbyły się Zawody  Okręgowe XXXIII edycji Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Budowlanych.   Do zawodów przystąpiło 38 uczniów  z 9 szkół  o profilu budowlanym z województwa opolskiego,  dolnośląskiego i częściowo śląskiego:

Zespół Szkół Technicznych Ogólnokształcących im. Kazimierza Gzowskiego Opole,    Zespół Szkół Budowlanych im. Gen. Józefa Bema Wrocław,    Zespół Szkół Technicznych im. prof. Wacława Żenczykowskiego  Kłodzko,   Zespół Szkół Zawodowych im. Stanisława Staszica Ząbkowice Śląskie,   Zespół Szkół Technicznych Nysa,  Zespół Szkół Nr 5 im. Maksymiliana Tytusa Hubera Wałbrzych, Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego Nr 1 Racibórz,   Zespół Szkół Technicznych „Mechanik” Jelenia Góra,     Zespół Szkół nr 1 im. Powstańców Śląskich Kędzierzyn-Koźle.

 Około  godziny 9.00  nastąpiło uroczyste otwarcie zawodów.  W rozpoczęciu oprócz uczniów i opiekunów wzięli też udział zaproszeni goście:

dr hab. inż. Andrzej Marynowicz  – Przewodniczący Centralnego Jury Zawodów przy Politechnice Warszawskiej 

Violetta Święs – Inspektor  Wydziału Edukacji i Kultury Starostwa Powiatowego w Nysie

inż. Jerzy Sylwestrzak –  Przewodniczący Koła Terenowego Polskiego Związku Inżynierów i Techników Budownictwa w Prudniku 

inż.  Ryszard Świetlikowski – przedstawiciel Koła Terenowego Polskiego Związku Inżynierów i Techników Budownictwa w Nysie

Po rozpoczęciu zawodów uczniowie przystąpili do rozwiązywania   zadań,  z przerwą na poczęstunek.  Zadania dotyczyły wiedzy z zakresu historii architektury, budownictwa ogólnego, konstrukcji i kosztorysowania. Jury zawodów z Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nysie oraz z Politechniki Opolskiej  na bieżąco sprawdzało prace uczniów.  W czasie gdy zawodnicy zmagali się z zadaniami,  ich opiekunowie i zaproszeni goście wzięli udział w panelu seminaryjnym  o tematyce budowlanej:

„Światło w architekturze” – mgr  inż. arch. Michał Kaczmarzyk,  PWSZ Nysa

„Konstrukcje żelbetowe – projektowanie” –  mgr inż. Marcin Zdanowicz,  PWSZ Nysa

„Konstrukcje żelbetowe – wykonawstwo” – inż.  Marcin  Raczek, właściciel firmy MATITECH 

Po panelu opiekunowie udali się na spacer z przewodnikiem PTTK Markiem Więckiewiczem,  który barwnie przedstawił historię Nysy.  Dla zwycięzców zawodów okręgowych olimpiady czekają nagrody ufundowane przez JM Rektora PWSZ w Nysie prof. Przemysława Malinowskiego.   Najlepsi spotkają się na zawodach centralnych w Rzeszowie.   Logistykę zawodów zapewnili pracownicy firmy FALBUD.   Pełnomocnikiem Komitetu Głównego  Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Budowlanych na Okręg Południowo-Zachodni w Nysie jest Antoni Czarny. .

 

Wydział Nauk Technicznych - kierunek architektura, Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nysie © 2018    
kontakt z webmasterem:   
Wydział Nauk o Bezpieczeństwie - kierunek bezpieczeństwo wewnętrzne, Wydział Nauk o Zdrowiu i Kulturze Fizycznej: kierunek dietetyka, kierunek kosmetologia, kierunek psychofizyczne kształtowanie człowieka, Wydział Nauk Technicznych: kierunek architektura, kierunek informatyka, kierunek zarządzanie i inżynieria produkcji, Wydział Neofilologii - filologia angielska, filologia germańska, język biznesu angielski - business english, Wydział Nauk Ekonomicznych - kierunek finanse i rachunkowość, Wydział Jazzu - kierunek jazz i muzyka estradowa, Wydział Nauk Medycznych: kierunek pielęgniarstwo, kierunek ratownictwo medyczne,
Zobacz nasz profil na FACEBOOK