Kontrast:

KontaktAktualności wydziałowePracownicyPlany zajęć

Wydział Nauk Technicznych - ARCHITEKTURA

Uczelnia Student Miasto Rekrutacja

Nyska Akademia Mistrzów dla studentów architektury

Współpraca architekta z organami nadzoru budowlanego – to temat zajęć on-line odbywających się w ramach Nyskiej Akademii Mistrzów. Uczestniczyła w nich grupa studentów ostatniego semestru na kierunku architektura.

W trakcie spotkania, które prowadziła Pani mgr inż. arch. Ewelina Grot, przedstawiona została studentom organizacja samorządowa zrzeszająca architektów na terenie Polski - Izba Architektów Rzeczypospolitej Polskiej. Omówiono znaczenie, strukturę organizacyjną, organy IARP oraz zakres jej zadań i obowiązków. W trakcie zajęć przedstawiono również strukturę administracji publicznej zajmującą się budownictwem, która działa w dwóch obszarach: administracji architektoniczno- budowlanej, nadzoru budowlanego.

Studenci zapoznali się z całym przebiegiem procesu inwestycyjnego, który składa się z wielu czynności niezbędnych do zrealizowania określonej inwestycji. Następnie przedstawiono współpracę architekta z organami nadzoru budowlanego oraz problemy występujące podczas realizacji inwestycji oraz odpowiedzialność zawodowa jaka ciąży na architekcie w trakcie realizacji inwestycji oraz jej zakończenia w nadzorze budowlanym.

Pani mgr inż. arch. Ewelina Grot prowadziła także zajęcia dla grupy studentów architektury w ramach Warsztatów z Pracodawcami. Przyszli architekci mogli zapoznać się procedurą uzyskania pozwolenia na budowę poprzez omówienie procesu inwestycyjnego.

Zajęcia on-line zorganizowano w ramach projektu POWER 3.5. Ma on na celu podniesienie kompetencji studentów dostosowanych do rynku pracy.

Wydział Nauk Technicznych - kierunek architektura, Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nysie © 2018    
kontakt z webmasterem:   
Wydział Nauk o Bezpieczeństwie - kierunek bezpieczeństwo wewnętrzne, Wydział Nauk o Zdrowiu i Kulturze Fizycznej: kierunek dietetyka, kierunek kosmetologia, kierunek psychofizyczne kształtowanie człowieka, Wydział Nauk Technicznych: kierunek architektura, kierunek informatyka, kierunek zarządzanie i inżynieria produkcji, Wydział Neofilologii - filologia angielska, filologia germańska, język biznesu angielski - business english, Wydział Nauk Ekonomicznych - kierunek finanse i rachunkowość, Wydział Jazzu - kierunek jazz i muzyka estradowa, Wydział Nauk Medycznych: kierunek pielęgniarstwo, kierunek ratownictwo medyczne,
Zobacz nasz profil na FACEBOOK