Kontrast:

KontaktWydarzeniaPrezentacja kierunkuPracownicyPlany zajęć

Wydział Nauk o Zdrowiu i Kulturze Fizycznej
kierunek - psychofizyczne kształtowanie człowieka

Uczelnia Student Miasto Rekrutacja

Wykładowcy Wydziału Nauk o Zdrowiu i Kulturze Fizycznej z wizytą w Portugalii

Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Nysie rozwija współpracę z Uniwersytetem w Algarve. Z wizytą partnerską w Portugalii gościli Prodziekan Wydziału Nauk o Zdrowiu i Kulturze Fizycznej - mgr Ewa Szura oraz instruktor Wydziału Nauk o Zdrowiu i Kulturze Fizycznej - mgr Marcin Dykta. Podczas pobytu pracownicy nyskiej Uczelni przekazywali swoją wiedzę i doświadczenie. Mgr Ewa Szura prowadziła warsztaty z hatha jogi i choreografii na stepie z wykładowcami i studentami trzeciego roku na kierunku sport. Mgr Marcin Dykta uczestniczył natomiast w treningu przygotowania motorycznego siatkarek grających w reprezentacji Uniwersytetu Algarve, który poprzedzony był fitnessową rozgrzewką i stretchingiem dynamicznym prowadzonym przez mgr Ewę Szurę. Wykorzystując duże doświadczenie trenerskie pan Marcin Dykta poprowadził trening taktyczny z piłki siatkowej, w którym udział wzięli studenci grający w męskiej reprezentacji Uniwersyteckiej.

Pobyt w Faro, portugalskim mieście, w którym znajduje się uczelnia zaowocował również nawiązaniem nowych kontaktów z klubami fitness, dzięki którym już wkrótce PWSZ w Nysie wzbogaci listę miejsc poza granicami kraju, w których studenci psychofizycznego kształtowania człowieka z Nysy, czyli przyszli trenerzy osobiści, będą mogli odbyć zagraniczną praktykę zawodową. Prowadzone były też rozmowy związane ze sposobem organizowania nauki na uczelniach.

Warto dodać, że podpisana trzy lata temu umowa pomiędzy uczelniami dała możliwość wyjazdu nyskim studentom w ramach wymiany Erasmus + w celu odbycia kształcenia w Portugalii. - Cieszy fakt, że studenci skorzystali i korzystają z takiej możliwości. Intensywna pięciodniowa wizyta z całą pewnością zacieśniła więzy współpracy pomiędzy obiema uczelniami – podkreślają pracownicy PWSZ w Nysie.

Wydział Nauk o Zdrowiu i Kulturze Fizycznej- kierunek Psychofizyczne kształtowanie człowieka © 2018   kontakt z webmasterem:
Wydział Nauk o Bezpieczeństwie - kierunek bezpieczeństwo wewnętrzne, Wydział Nauk o Zdrowiu i Kulturze Fizycznej: kierunek dietetyka, kierunek kosmetologia, kierunek psychofizyczne kształtowanie człowieka, Wydział Nauk Technicznych: kierunek architektura, kierunek informatyka, kierunek zarządzanie i inżynieria produkcji, Wydział Neofilologii - filologia angielska, filologia germańska, język biznesu angielski - business english, Wydział Nauk Ekonomicznych - kierunek finanse i rachunkowość, Wydział Jazzu - kierunek jazz i muzyka estradowa, Wydział Nauk Medycznych: kierunek pielęgniarstwo, kierunek ratownictwo medyczne,
Zobacz nasz profil na FACEBOOK