Kontrast:

KontaktWydarzeniaPrezentacja kierunkuPracownicyPlany zajęć

Wydział Nauk o Zdrowiu i Kulturze Fizycznej
kierunek - psychofizyczne kształtowanie człowieka

Uczelnia Student Miasto Rekrutacja

TRENERZY Z NYSY JUŻ W SIECI

Nowa inicjatywa studentów i wykładowców kierunku psychofizyczne kształtowanie człowieka w PWSZ w Nysie na portalach społecznościowych.

Na temat nowej inicjatywy - Łukasz Kabelis-Szostakowski
mgr fizjoterapii AWF w Katowicach, nauczyciel akademicki PWSZ w Nysie, trener przygotowania motorycznego kadry Polski w Skateboardingu, trener wyszkolenia motorycznego Polskiego Związku Sportów Wrotkarskich, 14 lat doświadczenia w szkoleniu trenerów oraz instruktorów sportu. Na co dzień pracuje ze sportowcami z różnych dyscyplin.

 

 

 

Jaka była idea powstania fanpage Trenerzy z Nysy na Facebooku i Instagramie?
- Dzięki zaangażowaniu władz nyskiej Uczelni powstaje wyjątkowe miejsce na mapie NYSY - w hali przy ulicy Głuchołaskiej tworzymy jedno z najlepiej wyposażonych w regionie miejsc treningowych. Sala przygotowania motorycznego zaprojektowana została z myślą o studentach psychofizycznego kształtowania człowieka, osobach trenujących rekreacyjnie i przede wszystkim sportowcach. Miejsce daje nam niepowtarzalne możliwości, jeśli chodzi o prace naukowe, badawcze, przygotowanie fizyczne i pełną diagnostykę. Oprócz sali treningowej mamy do dyspozycji pracownie badan wydolnościowych, a także siły i mocy. Jesteśmy w stanie przygotować pełną diagnostykę dla każdego. W celu promocji miejsca, jak również promocji kierunku wraz z Prodziekan Wydziału Nauk o Zdrowiu i Kulturze Fizycznej panią Ewą Szurą, stworzyliśmy odpowiadający potrzebom współczesnej młodzieży pakiet social media, gdzie przedstawiamy rzetelną wiedzę z zakresu treningu, fitness, żywienia i suplementacji, a także psychologii. Na kanałach chcemy też przedstawiać efekty naszych prac naukowych oraz aktywizować naszych studentów. Czas epidemii trochę pokrzyżował nam plany, ale wierzymy, że już niedługo wszystko wróci do normy.


W jaki sposób odbywa się kształcenie na kierunku psychofizyczne kształtowanie człowieka PWSZ w Nysie w czasie stanu epidemii w Polsce?
- Kształcenie odbywa się za pomocą uczelnianej platformy e-learningowej, Microsoft Teams, do pracy wykorzystujemy również najpopularniejsze i najprostsze w użyciu formy, czyli relacje live na FB, kanał na YT. Wykładowcy nagrywają również swoje wykłady, jeśli chodzi o zajęcia praktyczne, część z nich jest nagrywana w specjalnie przygotowanej salce do wykładów praktycznych, pozostała część ze względu na swoją specyfikę zaplanowana jest na czas zakończenia ograniczeń miejmy nadzieję, że nastąpi to w czerwcu.


Co proponujecie młodym ludziom na swoich stronach w social media?
- Zdrowy tryb życia w praktyce. Chcielibyśmy pokazać z praktycznego punktu widzenia, w jaki sposób wybrać właściwą dla siebie aktywność fizyczną. Jeśli zabrać się za swoje żywienie, to w jaki sposób, żeby nie narobić sobie więcej szkody niż pożytku, jeśli mam używać suplementacji, to jakie odżywki wybrać, kiedy i jak z nich korzystać. Jak zaplanować swój trening, jak go monitorować i wyciągać z niego wnioski. Jakie są psychologiczne aspekty wprowadzenia zmian w swoim życiu, zwłaszcza związane z aktywnością fizyczną. Znajdzie się też miejsce na odrobinę żartu, bo żart to część naszego życia. Oprócz tego jak ruszać się z głową i jak wygląda życie na kierunku psychofizyczne kształtowanie człowieka. Chwilowo, przez ograniczenia, nasze treści też są ograniczone, ale „cierpliwość palcem dół wykopie”.


Jak dbać o kondycję fizyczną w czasie, kiedy musimy ograniczać wyjścia w miejsca publiczne?
- Dom stwarza mnóstwo możliwości treningowych, a także inspiracji, wystarczy trochę fantazji i internet. W czasach epidemii aktywność jest utrudniona, natomiast warto pamiętać, że jest to nasza przepustka do rozładowania stresu i zachowania zdrowia psychicznego, na szczęście możliwe jest już wychodzenie w celach rekreacyjnych. To trudny czas, ale wszystko kiedyś wróci do normy, a każdy z nas będzie mądrzejszy i bogatszy o własne przemyślenia. Najważniejsza rada trenerów z Nysy: "Nie obżeraj się!".

Gdzie znaleźć w sieci, ale też w realu "Trenerów z Nysy"?
W sieci znajdziecie nas Państwo:
na Facebooku:
https://www.facebook.com/trenerzyZnysy/
na Instagramie:
https://www.instagram.com/trenerzyznysy
na YouTube:
https://www.youtube.com/channel/UCpobyGwFQBdpl3t4JoqSr9A/featured
w realnym Świecie:
Hala AZS PWSZ Nysa ul. Głuchołaska 12
Zapraszamy wszystkie osoby chętne do współpracy!

Kierunek psychofizyczne kształtowanie człowieka PWSZ w Nysie
specjalności: trener osobisty oraz trener przygotowania motorycznego

Wraz ze wzrostem zainteresowania wokół zdrowego stylu życia wynikającego z problemów społecznych związanych z nadwagą i chorobami pokrewnymi, wzrasta zapotrzebowanie na wykwalifikowanych trenerów personalnych. W Polsce rynek fitness rozwija się najszybciej, dlatego Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Nysie w roku akademickim 2016/2017 uruchomiła unikatowy w skali całego kraju kierunek praktyczny studiów licencjackich: PSYCHOFIZYCZNE KSZTAŁTOWANIE CZŁOWIEKA. Studenci pod okiem wykwalifikowanej kadry przygotowują się do prowadzenia treningów psychofizycznych, zarówno indywidualnych, jak i grupowych. ZAPRASZAMY kandydatów. Szczegóły na: www.rekrutacja.pwsz.nysa.pl

Wydział Nauk o Zdrowiu i Kulturze Fizycznej- kierunek Psychofizyczne kształtowanie człowieka © 2018   kontakt z webmasterem:
Wydział Nauk o Bezpieczeństwie - kierunek bezpieczeństwo wewnętrzne, Wydział Nauk o Zdrowiu i Kulturze Fizycznej: kierunek dietetyka, kierunek kosmetologia, kierunek psychofizyczne kształtowanie człowieka, Wydział Nauk Technicznych: kierunek architektura, kierunek informatyka, kierunek zarządzanie i inżynieria produkcji, Wydział Neofilologii - filologia angielska, filologia germańska, język biznesu angielski - business english, Wydział Nauk Ekonomicznych - kierunek finanse i rachunkowość, Wydział Jazzu - kierunek jazz i muzyka estradowa, Wydział Nauk Medycznych: kierunek pielęgniarstwo, kierunek ratownictwo medyczne,
Zobacz nasz profil na FACEBOOK