Kontrast:

KontaktWydarzeniaPrezentacja kierunkuPracownicyPlany zajęć

Wydział Nauk o Zdrowiu i Kulturze Fizycznej
kierunek - psychofizyczne kształtowanie człowieka

Uczelnia Student Miasto Rekrutacja

Szkolenie współczesne koncepcje siły i mocy mięśniowej
22-25.10.2020r. Katowice, Jaworzno, Wisła

Studenci psychofizycznego kształtowania człowieka odbyli bardzo bogate w planie szkolenie ze współczesnych koncepcji treningu siły i mocy mięśniowej. Czterodniowe szkolenie odbyło się w dniach  22-25 października br. Zostało zorganizowane przez firmę Bliss Instytut Urody, której właścicielem jest Pani Anna Pisula.  Miało miejsce w Katowicach w klubie Calypso, gdzie 18 krotny Mistrz Polski w Armwrestlingu oraz Vice Mistrz Europy i brązowy medalista Arnold Classic Mariusz Grochowski omówił worki bułgarskie jako element pracy trenera personalnego. Studenci poznali wszystkie zasady pracy w workiem a także system ćwiczeń z workami. Dowiedzieli się jak wykorzystać worki bułgarskie w treningu indywidualnym jak i grupowym. Po szkoleniu studenci otrzymali zaproszenie do klubu TYTAN w Jaworznie, którego właścicielem jest sam MISTRZ. Tu studenci dowiedzieli się o armwrestlingu, zwiedzili klub, siłowali się z Mistrzami, poznali specjalistyczny sprzęt kształtujący siłę i moc zwłaszcza górnej części ciała.

Druga część szkolenia odbyła się w Wiśle, gdzie Radosław Wyżeluch,  (mgr fizjoterapii AWF Katowice, były fizjoterapeuta Kadry Narodowej seniorów w stylu klasycznym w Polskim Związku Zapaśniczym, terapeuta manualny MT, instruktor sportu specjalności kulturystyka oraz trener personalny, trener przygotowania motorycznego, terapeuta metody P-DTR, kierownik Oddziału Rehabilitacji w Sanatorium Uzdrowiskowym „Malwa" w Ustroniu oraz fizjoterapeuta prowadzący prywatną praktykę leczniczą „Fizjomaximus". Trener personalny w największych klubach fitness w Warszawie Holmes Place, Cityfit, Core Fitness. Był wykładowcą Terapii Manualnej i Anatomii na Podkowiańskiej Wyższej Szkole Medycznej w Podkowie Leśnej, aktualnie na kursach dla trenerów i fizjoterapeutów w Bodyshaping Academy w Katowicach) w dwa dni przedstawił zasady medycznego treningu, dzięki któremu pracując nad siłą i mocą mięśni można wpłynąć na zdrowie klienta, wyleczyć z kontuzji lub pracować nad brakiem pojawienia się kontuzji. Studenci poznali metodę P-DTR czyli proprioceptywny odruch ścięgna głębokiego jako wyjątkowy neurologiczny system leczenia odruchowego oparty na neurologii, biomechanice, neurofizjologii i anatomii. Wykorzystuje zrozumienie receptorów (zakończeń nerwów czuciowych) ciała i ośrodkowego układu nerwowego, aby wywołać zmiany w sygnalizacji receptorów.

Wydział Nauk o Zdrowiu i Kulturze Fizycznej- kierunek Psychofizyczne kształtowanie człowieka © 2018   kontakt z webmasterem:
Wydział Nauk o Bezpieczeństwie - kierunek bezpieczeństwo wewnętrzne, Wydział Nauk o Zdrowiu i Kulturze Fizycznej: kierunek dietetyka, kierunek kosmetologia, kierunek psychofizyczne kształtowanie człowieka, Wydział Nauk Technicznych: kierunek architektura, kierunek informatyka, kierunek zarządzanie i inżynieria produkcji, Wydział Neofilologii - filologia angielska, filologia germańska, język biznesu angielski - business english, Wydział Nauk Ekonomicznych - kierunek finanse i rachunkowość, Wydział Jazzu - kierunek jazz i muzyka estradowa, Wydział Nauk Medycznych: kierunek pielęgniarstwo, kierunek ratownictwo medyczne,
Zobacz nasz profil na FACEBOOK