Kontrast:

KontaktWydarzeniaPrezentacja kierunkuPracownicyPlany zajęć

Wydział Nauk o Zdrowiu i Kulturze Fizycznej
kierunek - psychofizyczne kształtowanie człowieka

Uczelnia Student Miasto Rekrutacja

IV obóz zimowy Trenerów z Nysy 

W dniach 9-14 marca br. w Szklarskiej Porębie odbył się kolejny już obóz zimowy, w którym udział  wzięli studenci psychofizycznego kształtowania człowieka i ratownictwa medycznego.  Obóz współfinansowany był ze środków realizowanego przez Uczelnię Projektu POWER 3.5.

Niewątpliwie obozy, których aktywności dzieją się na świeżym powietrzu w dużym stopniu uzależnione są od reżysera, jakim jest pogoda.

Tym razem mieliśmy wszystko: piękne słońce, śnieg, grad, wiatr , deszcz i mgłę ? Mogliśmy się zatem sprawdzić we wszystkich warunkach pogodowych.

Na początek obozu zaplanowaliśmy „lekki rozruch” – długi spacer po Szklarskiej Porębie, wjazd wyciągiem na Szrenicę i możliwość spojrzenia z wysokości 1326 m n.p.m. na okolicę. Pozytywnie zmęczeni rozpoczęliśmy cykl wykładów z narciarstwa biegowego i skitourowego wraz z omówieniem niezbędnego sprzętu i ekwipunku, który należy ze sobą zabrać na wyprawę.

Drugi dzień przyniósł nam bezwietrzną i bezchmurną pogodę, podczas której, podzieleni na dwie grupy, mogliśmy doskonalić  narciarstwo biegowe i skitourowe.  Był to bardzo wymagający i wyczerpujący dzień. Zarówno jedna jak i druga grupa pokonała na nartach tego dnia dystans kilkunastu kilometrów o przewyższeniu prawie 1000 metrów. Tego dnia nie jedni wykazali się niebywałym, silnym charakterem.

Zaplanowane na następny dzień wędrówki na skitourach i  nartach biegowych odbywały się w trudnych warunkach atmosferycznych. Tego dnia okazało się, że TRENEROM nic nie jest straszne i mimo słabej pogody niczym nieustraszeni zrealizowaliśmy wszystkie zaplanowane aktywności.

Uczestnicy obozu sportowego chcieli również sprawdzić swoje umiejętności na nartach zjazdowych i snowboardzie. Tu wiedzą, umiejętnościami i cierpliwością wykazał się Pan mgr Marcin Dykta, który nauczył wszystkich ochotników jazdy, którą przez kolejną część dnia doskonalili na Puchatku. Mimo iż , niektórzy stawiali dopiero pierwsze kroki na stokach po kilku godzinach profesjonalnego szkolenia byli w stanie cieszyć się samodzielnym zjazdem po nartostradzie Puchatka.

Dzień czwarty to załamanie pogody, deszcz i wiatr, a zatem dzień na wykłady o sportach zimowych oraz o Szklarskiej Porębie, jogę, kąpiel w saunie, gry planszowe, piłkarzyki i tenis stołowy. Taki dzień był nam bardzo potrzebny na odpoczynek i regenerację.

Ostatni dzień zgodnie z planem, który nie został pokrzyżowany na szczęście przez pandemię, to dzień odnowy biologicznej w Hotelu Gołębiewskim w Karpaczu.  

Po 6 dniach intensywnego wysiłku fizycznego studenci z nowym bagażem doświadczeń, umiejętności, wiedzy, z nowymi przyjaźniami ale również siniakami ? wrócili do zajęć na Uczelni. Podobnie zresztą jak kadra:

  • mgr Ewa Szura
  • dr Małgorzata Dalewska
  • mgr Marcin Dykta

Do zobaczenia za rok!!

Wydział Nauk o Zdrowiu i Kulturze Fizycznej- kierunek Psychofizyczne kształtowanie człowieka © 2018   kontakt z webmasterem:
Wydział Nauk o Bezpieczeństwie - kierunek bezpieczeństwo wewnętrzne, Wydział Nauk o Zdrowiu i Kulturze Fizycznej: kierunek dietetyka, kierunek kosmetologia, kierunek psychofizyczne kształtowanie człowieka, Wydział Nauk Technicznych: kierunek architektura, kierunek informatyka, kierunek zarządzanie i inżynieria produkcji, Wydział Neofilologii - filologia angielska, filologia germańska, język biznesu angielski - business english, Wydział Nauk Ekonomicznych - kierunek finanse i rachunkowość, Wydział Jazzu - kierunek jazz i muzyka estradowa, Wydział Nauk Medycznych: kierunek pielęgniarstwo, kierunek ratownictwo medyczne,
Zobacz nasz profil na FACEBOOK