Kontrast:
Biuro Współpracy Międzynarodowej

Uczelnia Student Uczelnie
partnerskie
Rekrutacja

Let’s study abroad

25.03.2021 r.  przedstawiciele Biura Współpracy Międzynarodowej wzięli udział w spotkaniu online pn.”Let’s study abroad” (LSA) zorganizowanym przez ITS Surabaya z Indonezji.

Spotkanie zorganizowane przez IST Surabaya miało na celu zaprezentowanie PWSZ w Nysie, jako   Uczelni otwartej dla studentów zagranicznych z bogatą ofertą dydaktyczną gdzie nowoczesność i pasja tworzą nową jakoś studiowania. Poza PWSZ w Nysie w spotkaniu wzięli udział przedstawiciele National Sun Yat-sen University z Taiwanu oraz King Mongkut’s Institute of Technology Ladkrabang z Tajlandii.

Podczas spotkania została zaprezentowana oferta Uczelni wraz z infrastrukturą dydaktyczno- naukową, a pracownicy BWM opowiadali na pytania studentów dotyczące warunków studiowania, kosztów utrzymania, zasad rekrutacji oraz sytuacji studentów zagranicznych w czasie pandemii COVID-19. PWSZ w Nysie już od 2019 r. realizuje wymianę studentów i pracowników w ramach Programu Erasmus+.

LSA jest to specjalny program online, gdzie studenci z ITS Surbaya mogą poznać ofertę uczelni partnerskich z całego świata. Podczas spotkania, studenci mogą zadać pytania, dyskutować i konsultować swoje wybory. Dzięki temu mają możliwość poznania oferty wszystkich uczelni i mają nowe perspektywy wyjazdów w ramach programów wymiany studentów. W każdym spotkaniu uczestniczy ok. 80 studentów i konieczna jest wcześniejsza rejestracja.

Ponadto Ministerstwo Edukacji Indonezji jest na etapie wdrażania nowego programu, z którego w roku akademickim 2021/22 skorzysta ponad 1000 studentów z Indonezji. Wyjadą oni do Uczelni partnerskich w Europie w celu realizacji części studiów, a koszt organizacji wyjazdu poniesie Rząd Indonezji.

Biuro Współpracy Międzynarodowej Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nysie © 2018    
kontakt z webmasterem:  
Wydział Nauk o Bezpieczeństwie - kierunek bezpieczeństwo wewnętrzne, Wydział Nauk o Zdrowiu i Kulturze Fizycznej: kierunek dietetyka, kierunek kosmetologia, kierunek psychofizyczne kształtowanie człowieka, Wydział Nauk Technicznych: kierunek architektura, kierunek informatyka, kierunek zarządzanie i inżynieria produkcji, Wydział Neofilologii - filologia angielska, filologia germańska, język biznesu angielski - business english, Wydział Nauk Ekonomicznych - kierunek finanse i rachunkowość, Wydział Jazzu - kierunek jazz i muzyka estradowa, Wydział Nauk Medycznych: kierunek pielęgniarstwo, kierunek ratownictwo medyczne,
Zobacz nasz profil na FACEBOOK