Kontrast:
Biuro Współpracy Międzynarodowej

Uczelnia Student Uczelnie
partnerskie
Rekrutacja

Prezentacje uczelni partnerskich

25 maja 2021 r. uczestnicy International Staff Training Week w ramach zakończonego tygodnia szkoleniowego przedstawili promocyjne prezentacje dla studentów PWSZ w Nysie i studentów uczelni partnerskich zainteresowanych udziałem w wyjazdach programu Erasmus+ i innych formach wymiany międzynarodowej pomiędzy partnerami.

Uczelnie partnerskie i możliwości wyjazdów zostały przedstawione online za pośrednictwem platformy MS Teams przez reprezentantów z:

- Ahmedabad University z Indii,

- University of Mostar z Bośni I Hercegowiny,

- University of Pristhina z Kosowa,

- Universum College z Kosowa,

- Kharkiv National Agrarian University named after V.V. Dokuchaiev z Ukrainy,

- Lviv Polytechnic National University z Ukrainy.

Podczas prezentacji studenci mieli okazję zapoznać się z możliwościami jakie oferują poszczególne uczelnie w odniesieniu do stypendystów programu Erasmus+, ich ofertą dydaktyczną, jak i warunkami studiowania.

Wyjazdy na studia w ramach Programu Erasmus+ to doskonała okazja, aby poszerzyć horyzonty, zdobyć wiedzę w swojej specjalności, doświadczenie za granicą oraz podszkolić język obcy. Jest to najlepsze doświadczenie jakie student może ofiarować sobie w czasie studiów.

Jak stwierdziła Andrula Wasiliu (unijna komisarz ds. edukacji, kultury, wielojęzyczności i młodzieży 2008-2014) „studenci wracają po Erasmusie nie tylko pewniejsi siebie, bardziej tolerancyjni wobec innych kultur, ale też zdolni do szybszego rozwiązywania problemów, przystosowywania się do nowych okoliczności i z większymi umiejętnościami organizacyjnym”.

Dlatego tym bardziej zachęcamy jeszcze niezdecydowanych do wyjazdów w ramach Programu Erasmus+ do uczelni partnerskich PWSZ w Nysie. Na semestr zimowy 2021/22 wciąż można aplikować o wyjazd do Albanii, Bośni i Hercegowiny, Czarnogóry, Kosowa i na Ukrainę. Dofinansowanie do tych krajów dla studentów PWSZ w Nysie wynosi 700 Euro /miesiąc + ryczałt na koszty podróży.

Więcej informacji: http://www.pwsz.nysa.pl/index.php?p=6&ak=31,8554,0

 

Biuro Współpracy Międzynarodowej Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nysie © 2018    
kontakt z webmasterem:  
Wydział Nauk o Bezpieczeństwie - kierunek bezpieczeństwo wewnętrzne, Wydział Nauk o Zdrowiu i Kulturze Fizycznej: kierunek dietetyka, kierunek kosmetologia, kierunek psychofizyczne kształtowanie człowieka, Wydział Nauk Technicznych: kierunek architektura, kierunek informatyka, kierunek zarządzanie i inżynieria produkcji, Wydział Neofilologii - filologia angielska, filologia germańska, język biznesu angielski - business english, Wydział Nauk Ekonomicznych - kierunek finanse i rachunkowość, Wydział Jazzu - kierunek jazz i muzyka estradowa, Wydział Nauk Medycznych: kierunek pielęgniarstwo, kierunek ratownictwo medyczne,
Zobacz nasz profil na FACEBOOK