Kontrast:
Biuro Współpracy Międzynarodowej

Uczelnia Student Uczelnie
partnerskie
Rekrutacja

Wizyta partnerska w Klagenfurcie 

W dniach 7-11.09.2021 r. dr hab. Alina Dittmann, prof. PWSZ w Nysie oraz dr Monika Witt, prof. PWSZ w Nysie gościły w parnerskiej uczelni Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nysie w Wyższej Szkole Pedagogicznej w Klagenfurcie w austriackiej Karyntii.

W ramach pobytu w ramach programu Erasmus+ dr hab. Alina Dittmann, prof. PWSZ w Nysie oraz dr Monika Witt, prof. PWSZ w Nysie nie tylko spotkały się ze studentami i pracownikami oraz wygłosiły wykłady, ale także wzięły udział w Międzynarodowej Konferencji z cyklu „Mehrsprachigkeit als Chance” („Wielojęzyczność jako szansa” ) z udziałem znanych naukowców i praktyków z Austrii, Niemiec, Szwajcarii i Belgii. Była to już ósma Konferencja w cyklu organizowanym przez Międzynarodowe Konsorcjum Mehrsprachigkeit als Chance, którego członkiem jest nasza nyska Uczelnia, a którego celem jest wspieranie wymiany pomiędzy naukowcami i praktykami z różnych krajów zajmującymi się problematyką wielojęzyczności.

W czasie pobytu miało miejsce także spotkanie z przedstawicielkami Biura Współpracy Międzynarodowej. I tu dobra wiadomość dla naszych Studentek i Studentów: Jesteście zaproszeni do Klagenfurtu! Przygotowane są dla Was miejsca studiowania w Wyższej Szkole Pedagogicznej  i praktykowania w szkołach w regionie, gdzie mówi się po niemiecku, po słoweńsku i po włosku. Kto jeszcze nie jest przekonany do wyjazdu, niech spojrzy na mapę: z Klagenfurtu jest blisko zarówno do Wiednia, jak i do Wenecji, a ten piękny region nazywany Alpen-Adria, oferuje nie tylko doświadczenia z wieloma kulturami skupionymi w trójkącie, w którym zbiegają się granice Austrii, Słowenii i Włoch, ale i piękne krajobrazy, bliskie góry i jezioro Wörthersee niemal w mieście.

Za zdjęcia ilustrujące nasz pobyt w Klagenfurcie dziękujemy ich autorom Andrei Zidej i Stefanowi Reichmannowi.

Biuro Współpracy Międzynarodowej Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nysie © 2018    
kontakt z webmasterem:  
Wydział Nauk o Bezpieczeństwie - kierunek bezpieczeństwo wewnętrzne, Wydział Nauk o Zdrowiu i Kulturze Fizycznej: kierunek dietetyka, kierunek kosmetologia, kierunek psychofizyczne kształtowanie człowieka, Wydział Nauk Technicznych: kierunek architektura, kierunek informatyka, kierunek zarządzanie i inżynieria produkcji, Wydział Neofilologii - filologia angielska, filologia germańska, język biznesu angielski - business english, Wydział Nauk Ekonomicznych - kierunek finanse i rachunkowość, Wydział Jazzu - kierunek jazz i muzyka estradowa, Wydział Nauk Medycznych: kierunek pielęgniarstwo, kierunek ratownictwo medyczne,
Zobacz nasz profil na FACEBOOK