Kontrast:

KontaktAktualnościPrezentacja kierunkuPracownicyPlany zajęć

Wydział Nauk o Zdrowiu i Kulturze Fizycznej
- kierunek dietetyka

Uczelnia Student Miasto Rekrutacja

ERASMUS +

W ramach Programu Erasmus+ w dniach 17-21 luty 2020 roku został zrealizowany przez pracownika Wydziału Nauk Medycznych – kierunku Pielęgniarstwo mgr Lucynę Frihauf oraz Wydziału Nauk o Zdrowiu i Kulturze Fizycznej – kierunku Dietetyka dr inż. Marzenę Zoloteńką-Synowiec wyjazd do Czech. Celem wyjazdu było prowadzenie zajęć dydaktycznych na Uniwersytecie Tomasa Baty w Zlinie. Zajęcia wykładowe na temat pielęgnowania pacjentów z ranami przewlekłymi oraz o zasadach racjonalnego odżywiania i znaczenia wody dla organizmu skierowano do studentów medycznych kierunków Uniwersytetu w Zlinie. Opiekę nad wykładowcami sprawował Koordynator Współpracy Międzynarodowej mgr Barbora Pliskova oraz mgr Jana Bymowa. Na spotkaniu z Dyrektor PhDr.Pavla Kudlova omówiono działania związane z organizowanym przez naszą Uczelnię Sympozjum Naukowym oraz ewentualnymi wspólnymi badaniami, co pozwoli na zacieśnienie dotychczasowej współpracy.

Uczelnia w Zlinie imienia Tomasa Baty jest rozmieszczona w 16 obiektach. Wydziały związane ze zdrowiem znajdują się w nowo wybudowanych, nowoczesnych sześciopiętrowych budynkach. Mieszczą się tam dwie pracownie symulacji medycznej, piękne aule wykładowe, małe sale ćwiczeniowe, pokoje socjalne dla młodzieży studiującej, gabinety dla wykładowców.

W czasie wolnym od zajęć zaproszono nas do zwiedzania Zlina, miasta które powstało w oparciu o przedwojenny zakład obuwniczy Tomasa Baty. Obecnie wszystko co wiązało się z tym przemysłowcem można zobaczyć w Muzeum, które mieści się w starych budynkach fabryki.


dr inż. Marzena Zoloteńka-Synowiec

  
Wydział Nauk o Zdrowiu i Kulturze Fizycznej Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nysie © 2018
kontakt z webmasterem:    
Wydział Nauk o Bezpieczeństwie - kierunek bezpieczeństwo wewnętrzne, Wydział Nauk o Zdrowiu i Kulturze Fizycznej: kierunek dietetyka, kierunek kosmetologia, kierunek psychofizyczne kształtowanie człowieka, Wydział Nauk Technicznych: kierunek architektura, kierunek informatyka, kierunek zarządzanie i inżynieria produkcji, Wydział Neofilologii - filologia angielska, filologia germańska, język biznesu angielski - business english, Wydział Nauk Ekonomicznych - kierunek finanse i rachunkowość, Wydział Jazzu - kierunek jazz i muzyka estradowa, Wydział Nauk Medycznych: kierunek pielęgniarstwo, kierunek ratownictwo medyczne,
Zobacz nasz profil na FACEBOOK