Kontrast:

KontaktAktualnościPrezentacja kierunkuPracownicyPlany zajęć

Wydział Nauk o Zdrowiu i Kulturze Fizycznej
- kierunek dietetyka

Uczelnia Student Miasto Rekrutacja

Nominacja profesorska dla Pani
prof. dr hab. n. med. i n. o zdr. Elżbieta Grochowska-Niedworok

Mamy zaszczyt poinformować społeczność akademicką PWSZ w Nysie, że w dniu 5.02.2021 roku Pan Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda wręczył Pani Profesor Elżbiecie Grochowskiej-Niedworok akt nominacji profesorskiej - profesora nauk medycznych i nauk o zdrowiu.

Pani prof. dr hab. n. med. i n. o zdr. Elżbieta Grochowska-Niedworok jest związana z PWSZ w Nysie od 2007 roku. Jest współtwórcą kierunku dietetyka. W latach 2007-2012 była Dyrektorem Instytutu Dietetyki.

Kierunki pracy naukowej Pani Profesor to m.in.: ocena sposobu żywienia i preferencji żywieniowych wybranych grup ludności, szacowanie zawartości wybranych witamin i składników mineralnych w podstawowej diecie szpitalnej, ocena zwyczajów żywieniowych studentów na podstawie spożycia wybranych produktów spożywczych, ocena zawartości błonnika pokarmowego w jadłospisach i udziału czynników wpływających na jego spożycie, ocena stanu wiedzy i jego wpływu na nawyki żywieniowe wybranych grup ludności. Pani Profesor jest autorką lub współautorką blisko 220 publikacji, członkiem komitetu naukowego licznych konferencji naukowych krajowych i zagranicznych dotyczących problematyki żywienia.

Pani Profesor składamy gratulacje i życzymy dalszych sukcesów w pracy zawodowej i życiu osobistym.

  
Wydział Nauk o Zdrowiu i Kulturze Fizycznej Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nysie © 2018
kontakt z webmasterem:    
Wydział Nauk o Bezpieczeństwie - kierunek bezpieczeństwo wewnętrzne, Wydział Nauk o Zdrowiu i Kulturze Fizycznej: kierunek dietetyka, kierunek kosmetologia, kierunek psychofizyczne kształtowanie człowieka, Wydział Nauk Technicznych: kierunek architektura, kierunek informatyka, kierunek zarządzanie i inżynieria produkcji, Wydział Neofilologii - filologia angielska, filologia germańska, język biznesu angielski - business english, Wydział Nauk Ekonomicznych - kierunek finanse i rachunkowość, Wydział Jazzu - kierunek jazz i muzyka estradowa, Wydział Nauk Medycznych: kierunek pielęgniarstwo, kierunek ratownictwo medyczne,
Zobacz nasz profil na FACEBOOK